Opublikowano: sob, lip 14th, 2012

Papierosy z przemytu i kradzione auto

Ponad cztery tysiące paczek papierosów i kradzionego opla znaleźli w Dobratyczach niedaleko Kodnia funkcjonariusze Służby Celnej.

Funkcjonariusze z wydziału zwalczania przestępczości bialskiej izby celnej mieli informację, że na jednej z posesji w miejscowości Dobratycze w powiecie bialskim mogą być przechowywane papierosy pochodzące z przemytu.

Przed wjazdem na teren posesji funkcjonariusze natrafili na stojący tam samochód na bialskich numerach rejestracyjnych. Jak się okazało, kierowcą samochodu był znany już bialskim celnikom 61-letni mieszkaniec Katowic. Po otwarciu bagażnika samochodu funkcjonariusze ujrzeli kartonowe pudła wypełnione papierosami bez polskich znaków akcyzy – w sumie 3,5 tys. paczek. Na tym jednak nie koniec.

Poza nielegalnymi papierosami funkcjonariusze znaleźli w samochodzie tablice rejestracyjne z województwa śląskiego. Celnicy ustalili, że żaden z numerów rejestracyjnych widniejących na tablicach nie jest przypisany do kontrolowanego opla. Ponieważ mieszkaniec Katowic nie posiadał też żadnego dowodu rejestracyjnego, mundurowi domyślili się, że pojazd może pochodzić z kradzieży. Podejrzenia celników potwierdzili poproszeni o pomoc policjanci.

Kontynuując działania, celnicy sprawdzili także posesję, przy której zaparkowany był opel. W trakcie przeszukania pomieszczeń mieszkalnych mundurowi znaleźli siedemset paczek papierosów.

Wobec właściciela posesji w Dobratyczach oraz mieszkańca Katowic funkcjonariusze Służby Celnej wszczęli sprawę karną skarbową. W związku z posiadaniem papierosów bez polskich znaków akcyzy mężczyznom grozi wysoka grzywna. Wyjaśnianiem okoliczności kradzieży samochodu, w którym znaleziono papierosy, zajmuje się bialska policja.

źródło: Izba Celna w Białej Podlaskiej

Portal Terespol.net używa plików cookies w celach statystycznych, emisji reklam oraz prawidłowego funkcjonowania serwisu. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie plików cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Każdy użytkownik może je usunąć oraz wyłączyć w ustawieniach własnej przeglądarki internetowej.